Međunarodni dan sporta mališani vrtića “Lužani” obilježili posjetom Kulturno – sportskom i rekreacionom centru Ilidža

Djeca, baveći se sportom, razvijaju samostalnost, odgovornost i stiču socijalne kompetencije i vještine. Značajan je uticaj sporta i na formiranje ličnosti, jer se djeca uče disciplini, timskom radu, toleranciji te razvijaju radne navike i jačaju  karakter, samopoštovanje i samopouzdanje. Ljubav prema sportu je osobina koju kod djece treba njegovati od predškolstva.

Svake godine posljednje srijede u mjesecu maju TAFISA, svjetska organizacija sporta za sve obilježava Svjetski dan sporta „Challenge day – Dan izazova“.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana sporta mališani iz vrtića „Lužani“ su posjetili Kulturno – sportski i rekreacioni centar Ilidža. Zajedno su se igrali i vježbali sa trenerima.