Posjeta Rekreativno-zabavnom centru “Pionirska dolina” i ZOO vrtu

Predškolska djeca su uvijek željna novih znanja i iskustava, a interesovanje za životinje im je izraženo od najranije dobi. Mališani su fascinirani glasanjem i pokretima životinja, a posjeta Rekreativno-zabavnom centru “Pionirska dolina” i ZOO vrtu je idealna prilika da upoznaju životinje koje su do sada mogli vidjeti samo na slikama.
Djeca iz vrtića “Razigrani dani” iz Odgojne grupe u 6. godini života su sa svojim učiteljicama posjetili “Pionirsku dolinu”. Cilj posjete je bio upoznavanje djece sa neposrednom okolinom, te samim tim i Pionirskom dolinom. Djeca su sa velikim uživanjem posmatrala životinje ZOO centra, njihov izgled i boju, raspitivali se o njihovoj ishrani i načinu brige o njima. Uživali su kako u razgledanju životinja i njihovih staništa, tako i u igrama na mobilijaru.