“Šarena salata” prema receptu moje mame

Prehrana je od velikog značaja za zdravlje organizma i ako djeca steknu pravilne prehrandbene navike u djetinstvu vjerojatno će i kao odrasli zadržati iste. Mališani bi kroz igru i zabavu trebali učiti o važnosti pravilne prehrane, jer tu se postavljaju temelji za buduću generaciju.
Jesen je idealno godišnje doba za pravljenje zimnice, jer obiluje raznovrsnim zdravim povrćem. S toga su se odgajateljice iz vrtića “Mašnica” odlučile realizirati temu “Priprema za zimu” putem koje su djeci pokušale raznovrsnim aktivnostim približiti od kojeg sve povrća i na koji način se može napraviti zimnica. Vodeći se uputama recepta vrijedne mame napravili su i “Šarenu salatu” koju će djeca rado zajedno jesti uz vrtićki ručak.