Razglednica moje Ilidže

Razvijanje ljubavi prema svom naselju, rodnom gradu i domovini započinje u predškolskom uzrastu. Planskim šetnjama, posjetama i drugim prilagođenim sadržajima: pričama, slikam, pjesama, radionicama doprinosimo obogaćivanju dječijih znanja o kulturnoj i tradicionalnoj baštini, važnim građevinskim znamenitostima, kao i historiji kako naselja tako i domovine.
U vrtiću “Lužani” odgajatelji su realizirali temu “Razglednice moje Ilidže” u okviru koje su podstakli djecu da upoznaju bolje svoje naselje Ilidžu da se upoznaju sa njenim ljepotama i znamenitostima. Prošetali su i do Velike aleje gdje su mogli da vide prepoznatljivu znamenitost ovog naselja, fijaker. Tom prilikom su razgovarali sa kočijašem, te inspirisani ovom interesantnom pričom u sklopu radionice pored makete Ilidže, napravili su i kočiju sa konjem.