“Kestenijada uz sportsko zabavne aktivnosti”

Bavljenje sportom jako je korisno za djecu, jer se na taj način kod njih stvaraju zdrave životne navike. Baveći se sportom djeca razvijaju samostalnost, odgovornost, stiču socijalne vještine i kompetencije, uče se disciplini, toleranciji i timskom radu.
U vrtiću “Košuta” svake jeseni u dvorištu vrtića se održava tradicionalna manifestacija “Kestenijada” u sklopu koje se organizira i kreativna radionica, a nezaobilazne su i sportsko zabavne aktivnosti u kojima djeca najviše uživaju. Sve ovo ne bi bilo tako privlačno i interesantno da svoj doprinos nisu dali i roditelji djece. Mališani su se zbog prisustva roditelja i ponuđenih interesantnih sadržaja trudili da daju svoj maksimum, što svakao utiče na razvoj njihovih radnih navika, koje utiču na jačanje karaktera, samopoštovanja i samopouzdanja.