Radionica sadnje voća i cvijeća u dvorištu vrtića “Dunje” kao put ka održivom razvoju i zajedništvu

🌼 U vrtićima se kontinuirano provode aktivnosti koje podstiču razvoj djece na različitim nivoima. Jedna od takvih aktivnosti je i radionica sadnje voća i cvijeća u dvorištu vrtića, koja ima za cilj da djeci približi prirodu, podstakne ih na timski rad i odgovornost prema okolišu, te razvija njihovu kreativnost i motoričke vještine.

🌱 Radionica sadnje voća i cvijeća u dvorištu vrtića je jedna od omiljenih aktivnosti kako kod djece tako i kod roditelja. Osim što učimo djecu o važnosti biljaka za naš život i okoliš, ova aktivnost ih podstiče da budu aktivni, istraživački nastrojeni i da razvijaju ljubav prema prirodi. Vidimo da se djeca posebno raduju ovakvim aktivnostima, a roditelji su sretni što mogu biti dio tog iskustva i što zajedno sa svojom djecom mogu učiti i istraživati, istakla je Arnesa Herenda, odgovorna odgajateljica vrtća „Dunje“.