Razvoj timskog duha i znanja kroz kviz „Zanimanja ljudi iz moje okoline“ u vrtiću „Vjeverica“

🧑‍🍳🧑🏻‍🚒👮🏻‍♀️👷🏻🧑🏻‍🎨🧑🏼‍🔧🧑🏻‍⚖️🧑🏻‍🌾 Putem kviza „Zanimanja ljudi iz moje okoline“  djeca imaju priliku da na zabavan način pokažu svoje znanje o zanimanjima ljudi iz svoje okoline. Kroz jedinstven pristup povezivanja informacija, djeca će razviti sposobnost da vide veze između različitih zanimanja i njihovog uticaja na zajednicu. Osim što mogu ojačati timski duh, ova aktivnost također, može podstaknuti djecu na dalje istraživanje i razgovor o zanimanjima koja ih okružuju.

🧑‍🍳🧑🏻‍🚒  U sklopu Kurikuluma i ishoda, primjera dobre prakse, dana, 8. maja 2024. godine pedagogica Sanita Sarajčić je održala aktivnost u vrtiću „Vjeverica“ s dvije grupe u 5. godini života.

👮🏻‍♀️👷🏻🧑🏻‍🎨🧑🏼‍🔧 Aktivnost pod nazivom “Zanimanja ljudi iz moje okoline” kroz zanimljivi kviz znanja, sistematizaciju, ponavljanje naučenog,  je pun pogodak za dvije male timske ekipe žutih i bijelih.

🧑🏼‍🔧🧑🏻‍⚖️🧑🏻‍🌾 Kvizovi znanja za predškolsku djecu mogu biti interaktivni i zabavni način poticanja učenja.

🧑‍🍳🧑🏻‍🚒 Tako je i danas bilo. Djeca su bila fokusiranase na osnovna znanja poput boja, oblika, zvukova… Koristili su vizuelne pomagala poput slika, zvečki, alata koji koriste ljudi raznih zanimanja, igračaka i tako su  bili potaknuli na učenje kroz igru.

👮🏻‍♀️👷🏻🧑🏻‍🎨🧑🏼‍🔧 Također, važno je napomenuti da su prilagođena pitanja i zadaci koji su im bili ponuđeni, njihovoj dobi i razumijevanju.

🧑🏻‍⚖️🧑🏻‍🌾 Centri aktivnosti su im privukli veliku pažnju pa su ih dugo više radili nego inače, smjenjivajući se kroz skoro svaki ponuđeni centar.

🧑‍🍳🧑🏻‍🚒👮🏻‍♀️👷🏻🧑🏻‍🎨🧑🏼‍🔧🧑🏻‍⚖️🧑🏻‍🌾 Ovo je aktivnost koju je vrijedilo pogledati, jer nam je čast imati ovaku osobu kroz koju možemo i s kojom možemo napredovati, učiti, istraživati… u našem radu i posvećenosti našoj djeci, istakla je Minela Hindija, odgajateljica iz vrtića „Vjeverica“.

Interaktivan i zabavan način poticanja učenja, sviramo uz muziku i pokret