Cvjetna maštovitost: Razvijamo kreativnost kod jasličke djece izradom cvijetnih okvira, vrtić “Ilijaš”

🌼 Izradom cvijetnih okvira djeca ne samo da uče o različitim vrstama cvijeća i njihovoj ljepoti, već i razvijaju fine motoričke vještine i maštovitost. Kroz dodir, miris i boje cvjetova, djeca istražuju senzorne podražaje, dok ih izrađivanje cvjetnih okvira podstiče na kreativno izražavanje i stvaranje svojih malih umjetničkih djela.

🏵️ U okviru sedmične teme “Livadako cvijeće”, a dnevne “Cvijetni okvir” mališani iz mješovite grupe od 6 mjeseci do 3 godine života zajedno sa svojom odgajateljicom Fuada Pilav su prije svega samostalno šetali oko vrtića i posmatrati prirodu oko sebe. Više dana su sakupljali cvjetiće koji su narasli u vrtićkom dvošitu te su jutros cvjetiće brojali, prenosili ih u magične okvire koji se lijepe i ukrasili prostor vrtića za sve znatiželjne oči . Djeca putem ove aktivnosti su napravili i malu sistematizaciju saznanja i predodžbi o proljetnim dešavanjima u prirodi, ali i naučili da se mogu i kreativno izražavati. Već pokazuju i naznake veće pažnje samim tim i sazrijevanja u male predškolce iz jasličke grupe, istakla je Sanja Fejzić, odgovorna odgajateljica vrtića “Ilijaš”.