Istraživanje svijeta riječi: Razvoj djece kroz posjetu Sarajevskom sajmu knjige

📚 Posjeta XXXV Internacionalnom sarajevskom sajamu knjiga i učila 2024. godine. pruža djeci vrtićkog uzrasta jedinstvenu priliku da otkriju čarobni svijet knjiga i čitanja. Kroz ovakvo iskustvo, mališani razvijaju ljubav prema knjigama, proširuju svoj rječnik, razvijaju maštu i kreativnost te uče o važnosti čitanja za svoj emocionalni, intelektualni i socijalni razvoj. Posjeta sajmu knjige podstiče njihovu znatiželju, potiče ih da postavljaju pitanja, te razvija njihove vještine slušanja i komunikacije.

📚 Vrtići: “Lužani”,   “Labudovi”

📚 Vrtić “Lužani”

📘 Mališani iz vrtića “Lužani” su posjetili XXXV Internacionalni sarajevski sajam knjiga i učila 2024. godine.

📙 Tokom posjete sajmu knjiga razgledali su  mnogobrojne štandova sa knjigama. Posebno su bili oduševljeni kada su ugledali knjige koje posjedujemo u vrtiću.

📕 Velika uspomena i doživljaj o čarobnom svijetu knjiga koju su doživjeli ovom posjetom će im sigurno ostati u dugom i lijepom sjećanju, istakla je Senada Ledina, odgovorna odgajateljica vrtića “Lužani”.

📚 Vrtić “Labudovi”

📘 Posjeta Sajmu knjige na Skrenderiji. Pored doživljenog iskustva posjete, zahvaljujući podršci roditelja bili smo u prilici izabrati nekoliko knjiga koje će obogatiti vrtićku biblioteku iz koje djeca mogu pozajmiti knjigu i nakon čitanja uredno vratiti kao u pravoj biblioteci.

📙  U okviru Sajma knjige u Domu mladih Skenderija imali smo priliku prisustvovati predstavi “Ježeva kućica” koju su za nas priredili uposlenici Biblioteke grada Sarajeva i tom prilikom nam donirali nekoliko knjiga za našu biblioteku.

📕  Prilikom posjete Sajmu sreli smo i prijatelja  vrtića “Labudovi” našeg pisca Fahrudina Kučuka, a na Sajmu smo pronašli i kupili i jednu njegovu knjigu.

📗  Ponosni smo na dječiju reakciju zbog organizovane posjete Sajmu knjige i Predstavi “Ježeva kućica” te njihovom interesevanju za knjigu, istakla je Senada Herak, odgovorna odgajateljica vrtića “Labudovi”.