Planetarno poučavanje povodom 22. aprila – Dana planete Zemlje I dio

🌏 Obilježavanje 22. aprila – Dana planete Zemlje predstavlja važan podsjetnik o nužnosti očuvanja naše planete i promociji ekološke svijesti. Kod djece, ovo obilježavanje ima poseban značaj, jer im pruža priliku da razvijaju osjećaj odgovornosti prema okolišu. Kroz različite aktivnosti poput sadnje drveća, recikliranja, očuvanja vode i upoznavanja sa ekosistemima, djeca stiču važne vještine i vrijednosti koje će im pomoći da postanu odgovorni i ekološki osviješteni građani. Obilježavanje Dana planete Zemlje u vrtićima  omogućava djeci da shvate da su mali promjene u njihovim svakodnevnim navikama ključne za očuvanje okoliša za buduće generacije.

🌎 Vrtić “Zeko”

🌍  Vrtić “Zeko”

Povodom 22. aprila – Dana planete Zemlje  djeca iz vrtića “Zeko” putem raznovrsnih i interesantnih aktivnosti su naučili koliko je važno i kako zaštiti planetu Zemlju.