Posjeta Gradskoj tržnici i pijaci Markale: Razvoj predškolske djece kroz iskustvo kupovine, vrtić “Bulbuli”

🍇🍎🍋🍊🍓 Posjeta Gradskoj tržnici i pijaci Markale nije samo obična kupovina namirnica, već prilika za razvoj raznovrsnih vještina i sposobnosti kod djece predškolskog uzrasta. Kroz interakciju s prodavcima, prepoznavanje voća, povrća i drugih proizvoda te upoznavanje s različitim zanimanjima, djeca imaju priliku razvijati socijalne, kognitivne i motoričke vještine te istražiti svijet oko sebe na jedinstven način.

🌽🥕🥔🍆🍅 U četvrtak, 18.4.2024. godine, vrtić “Bulbuli”, odgojna grupa djece od 3 godine do polaska u školu, su sa učiteljicom Nasihom K. i psihologom Melihom H. posjetili Gradsku tržnicu i pijacu Markale u sklopu sedmične teme “Na pijaci”. Djeca su kroz ovu posjetu imala priliku da se upoznaju s izgledom Gradske tržnice, šta se sve može kupiti, kako se koristi vaga i kako vagamo voće i povrće. Djeci je kroz posjetu praktično pokazana kupovina proizvoda, istakla je Nasiha Karavdić, odgajateljica iz vrtića “Bulbuli”.