Uzbudljivo putovanje vozom: Razvoj djece kroz posjetu Željezničkoj stanici i vožnju na relaciji Sarajevo – Pazarić – Sarajevo, vrtić “Radost”

🚆🛤️  Posjeta Željezničkoj stanici i vožnja vozom na relaciji Sarajevo – Pazarić – Sarajevo pružaju mališanima jedinstveno iskustvo koje obogaćuje njihov razvoj na mnogo načina. Ovaj doživljaj potiče razvoj socijalnih vještina kroz interakciju s drugom djecom i osobljem, potiče radoznalost kroz upoznavanje sa željeznicom i vozom te razvija sposobnost prilagođavanja na nove situacije. Osim toga, putovanje vozom pruža priliku za istraživanje okoline i razvijanje svijesti o prostoru te stvara nezaboravne uspomene koje obogaćuju emocionalni i kognitivni razvoj djece.

🚆🛤️  U sklopu realizacije mjesečne teme “Saobraćaj”, djeca iz odgojnih grupa u 4. i 6. godini života su posjetili Željezničku stanicu i putovali vozom do Pazarića i nazad. Divno iskustvo i druženje s Upravom Željezničke stanice, istakao je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj vrtića “Radost”.