Proljeće oko nas: Kreativna radionica za razvoj djece i zajedničko učenje s roditeljima, vrtić “Žubor”

🌸🏵️🌼 Istraživanje proljeća putem radionice kroz izradu dekoracija i ukrašavanje vrtića proljetnim motivima potiče kreativnost, razvija fine motoričke vještine i osjećaj za estetiku kod djece, dok roditeljima pruža priliku da aktivno učestvuju u djetetovom učenju i razvoju, jačajući njihovu vezu i međusobno razumijevanje.

🌸🏵️🌼 U vrtiću “Žubor” u sklopu teme “Miris proljeća” za djecu odgojne grupe od 2 do 3 godine života realizovana je radionica za djecu i roditelje pod nazivom “Proljeće oko nas”. Roditelji i djeca učestovali su u izradi dekoracije i ukrašavanju vrtića proljetnim motivima. Svako dijete imalo je priliku da se kreativno izrazi te da svoje misli i ideje prenese na papir. Radionica je protekla u vedroj atmosferi uz oduševljenje djece zbog prisustva njihovih roditelja u vrtiću, istakla je Edita Husarkić, odgajateljica iz vrtića „Žubor“.