Markice i filatelija: Razvoj kroz igru i istraživanje, vrtić „Višnjik“

✉️📬  U vrtiću, pored crtanja, igara i pjesme, važno je upoznati djecu s različitim hobijima i zanimanjima kako bi se potaknli njihov sveukupni razvoj. Kroz upoznavanje s filatelijom – skupljanjem i proučavanjem poštanskih markica, djeca će razvijati osjećaj za lijepo, proširivati znanje o svijetu oko sebe te razvijati empatiju prema zaboravljenim hobijima. Uz interaktivnu predstavu s ginjol lutkama, cilj je potaknuti dječiju kreativnost, maštu i socijalne vještine te ih potaknuti na istraživanje i otkrivanje novih interesa i hobija.

✉️📬 Kroz interaktivnu kecelju i ginjol lutke te postavljanje problemskih pitanja i situacija u kojima će djeca biti potaknuta na razmišljanje i pronalaženje rješenja, želimo razviti njihove kognitivne sposobnosti. Također, želimo ih potaknuti da razvijaju empatiju prema zaboravljenim hobijima poput filatelije te da cijene i poštuju posao poštara koji je važan dio naše svakodnevice, izjavila je Andrea Košar, odgajateljica iz vrtića „Višnjik“.