Učenje o Hitnoj pomoći: Posjeta ekipe s vozilom vrtiću “Radost”

🚑🧑🏻‍🔬 Posjeta ekipe Hitne pomoći sa službenim vozilom predstavlja jedinstvenu priliku za predškolsku djecu da nauče o važnosti Hitne pomoći i ulozi koju ta služba ima u zajednici. Kroz ovu aktivnost, djeca imaju priliku da razgovaraju s medicinskim osobljem, upoznaju se s opremom i vozilom Hitne pomoći te nauče o osnovama pružanja prve pomoći. Ova interaktivna i edukativna posjeta pruža mališanima uvid u svijet medicinske pomoći i promoviše važnost brige o zdravlju i sigurnosti.

🚑🧑🏻‍🔬  U sklopu teme “Saobraćajna zanimanja” djecu vrtića “Radost” posjetila je ekipa Hitne pomoći sa službenim vozilom i razgovarala s djecom o opisu poslova hitne pomoći i šta sve vozilo posjeduje, istakao je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj.