Sigurnost u saobraćaju: Posjeta policajke djeci u vrtiću “Radost”

👮🏻🚔  Posjete policajaca predškolskoj djeci mogu biti izuzetno edukativne i zabavne, ali i važne za njihov razvoj. Osim što se djeca upoznaju s ulogom policije u zajednici, ova aktivnost podstiče razvoj socijalnih, emocionalnih i kognitivnih vještina. Kroz interakciju s policajkom i upoznavanje s osnovama saobraćajnih pravila, djeca uče o sigurnosti u saobraćaju, razvijaju poštovanje prema autoritetu i razvijaju svijest o važnosti pravila. Posjeta policajke također može pomoći u smanjenju straha od policije i nepoznatih situacija te podstaknuti pozitivan odnos prema ljudima koji čuvaju red i mir u zajednici.

👮🏻🚔  U sklopu teme “Saobraćaj” i podteme “Saobraćajna zanimanja” vrtić “Radost” je posjetila policajka Mira sa službenim kolima i 3 odgojne grupe su slušale i razgovarali na temu saobraćaja, sigurnosti, opreme policajca. Bilo je vrlo edukativno i nadasve zanimljivo, istakao je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj.