Učenje o sigurnosti i poštovanju zakona: Upoznavanje policije i policijskog vozila, vrtić „Dunje“

👮🏻🚔 Sigurnost i poštovanje zakona su važne vrijednosti koje želimo usaditi kod naše djece od najranijih dana. Posjeta policajca s policijskim autom vrtiću pruža izvanrednu priliku za učenje i razvoj. Djeci ova posjeta  omogućava da se upoznaju s policajcem kao prijateljem i zaštitnikom zajednice. Kroz razgovor s policajcem, djeca stiču osjećaj sigurnosti i povjerenja u autoritete. Osim toga, posjeta policajca vrtiću pomaže djeci da razviju poštovanje prema zakonu i pravilima. Kroz interakciju s policajcem, djeca uče važnost pridržavanja pravila kako bi bili sigurni i pomagali drugima. Također, djeca stiču osjećaj pripadnosti i odgovornosti prema zajednici u kojoj žive.

👮🏻🚔 Dana, 11. aprila 2024. godine, policajci iz PU „Novi Grad“ su posjetili mališane u vrtiću „Dunje“. Djeca su bila jako oduševljenja njihovom posjetom, a najviše pažnje im je privukla unutrašnjost njihovog vozila. Policajac im je pokazao neke komande koje koriste u svom poslu, a djeca su to pratila i ponavljala. I naravno za kraj policajci su obradovali djecu rotacionim svjetlima i sirenom, istakla je Emina Baždar Imamović, odgajateljica iz vrtića „Dunje“.