Učeći o Hitnoj pomoći: Razvoj djece predškolskog uzrasta kroz upoznavanje s hitnim vozilima, vrtić “Dunje”

🚑 Upoznavanje s hitnim vozilima kao što su vozila Hitne pomoći može biti izuzetno korisno i edukativno iskustvo za djecu predškolskog uzrasta. Osim što djeci pruža osnovno znanje o tome kako se brinuti o sebi i drugima u slučaju hitne situacije, ova aktivnost također razvija njihovu empatiju, socijalne vještine i kreativnost. Kroz igru i istraživanje, djeca mogu naučiti o ulozi medicinskih timova, važnosti brze reakcije u hitnim situacijama te razvijati svijest o sigurnosti i odgovornosti.

🚑 U ponedjeljak, 8. aprila u vrtiću „Dunje“ u dvorište je stiglo vozilo Hitne pomoći, djeca su se jako iznenadila i odmah su pritrčali da vide šta se dešava. Ljubazno osoblje im je dalo priliku da uđu u vozilo i pogledaju unutrašnjost i sprave koje se u njemu nalaze. Pored toga pustili su i sirene i rotaciona svjetla koja su kod djece izazvala oduševljenje, istakla je Emina Baždar Imamović, odgajateljica iz vrtića “Dunje”.