Bajramska predstava: Učenje kroz scenu, vrtić „Dunje“

💫 Predstava o Bajramu za vrtićku djecu pruža jedinstvenu priliku za učenje kroz igru i scenu. Kroz ilustrirajuću predstavu, djeca se mogu upoznaju s tradicijama i običajima za Bajram te razvijti svoju kreativnost, socijalne vještine i poštovanje prema drugima.

💫 U vrtiću „Dunje“ odgajatelji i djeca pripremili su predstavu pod nazivom „Bajram nam dolazi“  gdje su na šaljiv način prikazali život jedne porodice za Bajram. Djeci su približili običaje za Bajram te spomenuli baklavu, bajram banku, hedije i mnoge druge pojmove vezane za pomenuti blagdan.

💫 Najmlađi mališani su u svojoj odgojnoj sobi pripremali  paketiće za blagdan, u čemu su zaista uživali, istakla je Emina Baždar Imamović, odgajateljica vrtića „Dunje“ .