Tradicionalno Bajramsko druženje uz zvuke sevdalinke u vrtiću „Iskrica“

💫 Ramazanski bajram predstavlja priliku za razvoj socijalnih vještina kod djece. Kroz zajedničko pripremanje i dijeljenje hrane te druženje uz sevdalinku, mališani uče o važnosti zajedništva i empatije. Ovo iskustvo podstiče razvoj emocionalne inteligencije i socijalne interakcije kod djece predškolskog uzrasta.

💫 U vrtiću „Iskrica“ povodom Ramazanskog bajrama, djeca sve tri odgojne grupe, zajedno sa svojim učiteljicama su pripremili hurmašice.

💫  Potom su se u dvorištu vrtića zajedno družili uz zvuke sevdalinke, nakon čega su pravili  bajramske čestitke. Cilj druženja je bio očuvati tradiciju koja je uvijek bila dio naše kulture te radost Bajrama podijeliti sa svojim vršnjacima iz vrtića i na taj način jačati osjećaj pripadnosti grupi, istakle su učiteljice Amela i Selma.