Zeleno čarobno putovanje: Djeca i roditelji uređuju dvorište vrtića „Ljiljani“

🌷 Uređenje vrtićkog dvorišta nije samo obična aktivnost; to je prilika za djecu da istraže čarobni svijet prirode, otkrivajući tajne rasta, cvjetanja i obnavljanja. Kroz sadnju cvijeća, djeca uče o odgovornosti prema biljkama i okolišu, razvijajući svoju povezanost s prirodom. Krečenje stabala voćki nije samo čin obnove, već prilika za učenje o zdravom životnom stilu i važnosti voća u našoj prehrani. Ova radionica potiče kreativnost, timski rad i osjećaj ponosa u svakom djetetu, dok zajedno s roditeljima stvaraju prostor ljepote i radosti.

🌼 Organizirana je radionica za drugare odgojne grupe u 6. godini života i njihove roditelje s učiteljima Ajdinom i Amarom, povodom  proljetnog uređenja dvorišta vrtića, sadnja cvijeća i krečenje stabala voćki.

🌱 Aktivnosti ovog tipa obogaćuju njihovo znanje o prirodi, načinu sadnje, razvoju biljke od sjemena do cvijeta te se razvijaja timski duh, kreativnost i emocionalna inteligencija, istakli su Ajdin i Amar.