Posjeta TVSA: Učenje o zanimanju novinar, vrtić “ŽIŠ”

📽️  Projekti poput “Kad porastem bit ću…” pruža djeci uzbudljive prilike da istraže svijet odraslih i steknu uvid u različite zanimacije. Posjeta TV studiju, poput TVSA, može biti inspirativno iskustvo koje djeci omogućava da otkriju svijet novinarstva. Kroz ovakavu posjetu, djeca mogu naučiti o procesu stvaranja vijesti, istraživačkom novinarstvu, prezentaciji vijesti pred kamerom te važnosti istinitog i relevantnog izvještavanja. Osim toga, posjeta može pobuditi njihovu maštu, potaknuti ih da postavljaju pitanja i izražavaju svoje misli te ih inspirirati da razmisle o mogućnosti da jednog dana postanu novinari.

🎬  Posjeta TVSa bio je fantastično iskustvo za našu djecu. Vidjeti kako se stvaraju vijesti i kako se radi iza kulisa bilo je zaista inspirativno. Djeca su bila vrlo zainteresirana i postavljala su mnogo pitanja. Ovo iskustvo će im zasigurno ostati u sjećanju i možda čak potaknuti nekoga da se jednog dana upusti u svijet novinarstva, istakla je Amela Smailagi, odgajateljica iz vrtića “ŽIŠ”.