Uskrsna čarolija: Razvoj kreativnosti i kulturnog razumijevanja kroz bojenje jaja

🥚 🐣 Obilježavanje katoličkog Uskrsa kroz bojenje jaja pruža izvanrednu priliku za razvoj dječje kreativnosti, motoričkih vještina te kulturnog razumijevanja i tradicije. Kroz ovu aktivnost, djeca uče o važnosti Uskrsa u kršćanskoj vjeri, istražuju boje i oblike te razvijaju svoju umjetničku stranu. Osim toga, bojenje jaja potiče timski rad i saradnju, dok dijeljenje i darivanje obojenih jaja potiče vrijednosti poput ljubaznosti i pažnje prema drugima. Sve ove komponente zajedno doprinose holističkom razvoju djece i stvaraju nezaboravno iskustvo obilježavanja Uskrsa.

Vrtić “Zvončić”

🥚 🐣  Povodom obilježavanja katoličkog Uskrsa djeca iz vrtića “Zvončić” putem zabavne aktivnosti su bili kreativni i divno obojili jaja.