Posjeta Narodnom pozorištu povodom Svjetskog dana pozorišta: Učenje kroz pozorišnu čaroliju, vrtić “Lužani”

🎭 Posjeta pozorištu povodom Svjetskog dana pozorišta predstavlja izvanrednu priliku za djecu da otkriju čaroliju scene. Kroz ovaj doživljaj, mališani imaju priliku da se upoznaju sa svijetom pozorišta, istraže krojačnicu i kostimografiju te razgovaraju s osobljem pozorišta. Ovo iskustvo ne samo da razvija njihovu maštu i kreativnost, već ih i uči o važnosti timskog rada i kulturnoj baštini. Posjeta pozorištu postaje nezaboravno putovanje kroz svijet umjetnosti i edukacije.

🎭 Povodom Svjetskog dana pozorišta realizovali smo posjetu Narodnom pozorištu Sarajevo. Ovo je bio poseban doživljaj za sve nas, kako za djecu tako i za odgajatelje. Bili smo glumci, a i publika, obišli smo prostorije pozorišta koje publika ne vidi, posjetili smo krojačnicu, kostimografiju i razgovarali s osobljem pozorišta, istakla je Senada Ledina, odgovorna odgajateljica vrtića “Lužani”.