Istraživanje vrijemenskih pojava: Edukacijska avantura u Hidrometeorološkom zavodu, vrtić „Aneks“

🌞⛅☁️  Posjeta Hidrometeorološkom zavodu može biti nezaboravno iskustvo za djecu iz vrtića, pružajući im priliku da otkriju tajne vremenskih fenomena.

☔ Upoznavanje s instrumentima za mjerenje temperature zraka, temperature zemlje, kišomjera i snjegomjera ne samo da ih uči o vremenskim pojavama, već i potiče razvoj znatiželje i istraživačkog duha. Ovakve aktivnosti potiču njihovu sposobnost posmatranja, postavljanja pitanja i razumijevanja svijeta oko sebe, dok istovremeno razvijaju poštovanje prema prirodi i njenim procesima.

🌧️🌩️🌪️ U sklopu našeg prokekta “Ekologija” s djecom smo posjetili Federalni Hidrometeorološki zavod BiH na Bjelavama. Ugostio nas je gospodin Nedžad Voljevica, djecu je proveo kroz cijelo dvorište, razgovarao o biljkama, a potom i pokazao sprave kojima se mjeri temperatura zraka, temperatura zemlje, kišomjer i snjegomjer, istakla je Adana Lipa, odgovorna odgajateljica vrtića „Aneks“.