Saradnja vrtića „Aneks“ i OŠ „Aneks“: Kroz pozorišnu predstavu do prijateljstva i razumijevanja

💮🌸 Vrtić „Aneks“ uspješno je ostvario saradnju sa Osnovnom školom „Aneks“ u cilju obilježavanja dolaska proljeća i Dana Down sindroma. Kroz zajedničke aktivnosti, poput izvođenja pozorišne predstave „Ježeva kućica“ u kojoj su učestvovala vrtićka djeca te zajedničkom izrade novog odijela za ježića od proljetnih cvjetova, djeca su naučila važnost prijateljstva i razumijevanja. Ova saradnja rezultirala je divnim trenucima druženja i razmjene iskustava između vrtića i škole, stvarajući tako snažne veze među djecom i unapređujući njihov socijalni razvoj.

🌷 Kao uspomenu na ovo ineraktivno druženje i saradnju v.d. direktorica škole Emina Janjać je vrtiću uručila zahvalnicu.

🌼🏵️ U ovoj saradnji, ključni fokus je bio na podršci emocionalnom i socijalnom razvoju djece, kroz zajedničke aktivnosti koje su ih učile o prijateljstvu, empatiji i razumijevanju različitosti. Kroz izvođenje pozorišne predstave i zajedničku izradu odijela, djeca su razvijala kreativnost, saradnju i osjećaj zajedništva.