U svijetu osmijeha: Kako posjeta Stomatološkom fakultetu razvija djecu u vrtiću “Iskrica”

🦷  Djeca iz vrtića “Iskrica” posjetila su Stomatološki fakultet u sklopu teme “Zanimanja ljudi”, gdje su imali priliku upoznati se s poslom stomatologa i značajem oralne higijene. Ovo iskustvo nije samo obogatilo njihovo razumijevanje odraslih zanimanja, već je i doprinijelo razvoju njihovih vještina i stavova prema brizi o zdravlju usta i zuba. Posjeta je omogućila djeci da nauče o pravilnoj njezi zuba, važnosti redovnih stomatoloških pregleda te je smanjio eventualni strah od stomatologa. Osim toga, susret s profesionalcima s fakulteta potaknuo je djecu na postavljanje pitanja, razvijanje komunikacijskih vještina i shvatanje važnosti brige o zdravlju, što je sve dio njihovog sveobuhvatnog razvoja.

👄 Nakon posjete Stomatološkom fakultetu, djeca su pokazala veće interesovanje za održavanje oralne higijene i postala su svjesnija važnosti redovnih posjeta stomatologu. Ovo iskustvo pokazuje kako pravilan pristup stomatološkoj njezi može biti osnova za zdrav osmijeh i samopouzdanje u budućnosti, istakli su Selma Šetkić Tajić i Meho Imamović, odgajatelji iz vrtića “Iskrica”.