Upoznavanje zanimanja kroz posjetu pekari: Učenje djece kroz praktično iskustvo, vrtić „Iskrica“

🧑🏻‍🍳 U vrtićima se često koristi praktičan pristup učenju kako bi se djeci približile različite teme. Jedna od aktivnosti koja se često organizuje je posjeta lokalnim zanatlijama i trgovinama kako bi djeca imala priliku naučiti o različitim zanimanjima i procesima proizvodnje. Posjeta pekari je jedan od takvih događaja koji omogućava djeci da vide kako se prave peciva i hljeb, ali i da razgovaraju sa pekarima i postave pitanja o njihovom poslu.

🥨🥯🥞  Posjeta pekari bila je izvanredno iskustvo za našu djecu. Vidjeti ih kako se zanimaju za proces pravljenja hljeba i peciva, postavljajući pitanja pekarima i pažljivo slušajući odgovore, bilo je nevjerojatno. Ovakve posjete doprinose širenju dječje svijesti o svijetu oko njih i otvaraju im vidike za buduća zanimanja, istakli su Selma, Meho i Mediha, odgajtelji iz vrtića „Iskrica“.