Proljetno buđenje: Sadnja drveća i vesela pjesma u vrtiću “Ljiljani”

🌼🏵️  Prvi dan proljeća u vrtiću je poseban trenutak kada se djeca uče o važnosti prirode i okoliša kroz praktične aktivnosti. Sadnjom novih drveća u dvorištu vrtića djeca uče o procesu rasta i razvoja biljaka te razvijaju svijest o očuvanju prirode. Uz to, pjesmom i plesom o proljeću, djeca izražavaju svoju radost i entuzijazam za dolazak toplijih dana. Ove aktivnosti ne samo da obogaćuju njihovo znanje o prirodi, već i razvijaju timski duh, kreativnost i emocionalnu inteligenciju.

💮🌸 Povodom prvog dana proljeća drugari odgojne grupe u 6. godini života iz vrtića “Ljiljani” obilježili su dolazak proljeća slikanjem proljetne livade te sadnjom stabala voćki, sa prethodno usvojenim znanjem o  vjesnicima proljeća te onim šta nam krasi proljetnu livadu.

🌷 Aktivnost smo realizovali na otvorenom uz izložbu radova i plesom “Proljetnog kola”, istakli su Mejra i Ajdin, odgajatelji iz vrtića “Ljiljani”.