Razvojne dobiti kod djece kroz „Proljetnu reviju“: Slavljenje prvog dana proljeća kroz umjetnost i izražavanje u vrtiću „Iskrica“

🌺🏵️🪷💮🌼 Razvoj djece je kompleksan proces koji zahtijeva podršku i poticaj kroz različite aktivnosti i iskustva. Jedan od načina na koji se ovo može postići je organiziranje kulturnih događaja poput „Proljetne revije“, gdje djeca imaju priliku izraziti se kroz recitacije, ples i pjesmu, što doprinosi njihovom emocionalnom, socijalnom i kreativnom razvoju.

🌺🏵️🪷💮🌼 Organizirajući „Proljetnu reviju“ povodom prvog dana proljeća, željeli smo pružiti djeci ne samo priliku da izraze svoju umjetničku stranu, već i da zajedno proslavimo dolazak proljeća. Vidjeti njihovu radost i entuzijazam dok su recitovali, plesali i pjevali bilo je zaista inspirativno. Vjerujemo da su ovi trenuci važni za njihov emocionalni i socijalni razvoj te smo ponosni što smo ih mogli podržati u ovom iskustvu, istakli su Fahra, Meho i Azra, odgajatelji iz vrtića „Iskrica“.