Putovanje kapljice Okija kroz prirodu otkriva tajne vode: Ilustrirajući eksperiment u vrtiću „Višnjik“

🏞️ Svakodnevno smo okruženi vodom, ali rijetko razmišljamo o njenom putovanju kroz prirodu. Kroz ilusrtirajući eksperiment, možemo probuditi znatiželju kod djece i omogućiti im da shvate kako voda putuje i mijenja oblik u prirodi.

💧 Kroz priču o kapljici Okiju koja putuje kroz prirodu, želimo djeci približiti proces kruženja vode u prirodi. U vrtiću “Višnjik”, obojili smo vodu u boje zemlje, trave i mora te je zalijepili na prozor. Kada sunce bude grijalo, posmatrat ćemo kako se voda mijenja. Ovaj interesantan i edukativan eksperiment omogućava djeci da, kroz posmatranje, razumiju apstraktnu pojavu kruženja vode u prirodi.

🌧️⛈️ Andrea Košar, odgajateljica iz vrtića “Višnjik”, ističe važnost ovakvih aktivnosti za razvoj djece.