Učenje tradicije kroz pravljenje limunade: Mališani istražuju okuse, vrtić “Iskrica”

🍋 Kroz aktivnost pravljenja limunade, djeca istražuju bogatstvo okusa i mirisa koji obilježavaju mjesec Ramazan. Ova tradicionalna praksa postaje prilika za mališane da uče o običajima i vrijednostima koji se provode tokom ovog posebnog perioda.

🍋 U okviru sedmične teme “U susret Ramazanu”  u petak, 15. marta 2024. godine smo pravili limunadu. Zajedno su pravila svojim malim vrijednim ručicama dječica iz mješovite odgojne grupe od 3 do polaska u školu i odgojne grupe u 6. godini života.  Kroz jednostavne korake pravljenja limunade, mališani su stvarali slatke uspomene i važne životne lekcije. Također, svakim gutljajm limunade, otkrivali su značaj jednostavnih gesti gostoprimstva i dijeljenja, istakle su Amela Islamović i Selma Tajić Šetkić, odgajateljice iz vrtića “Iskrica”.