Posjeta Poljoprivrednom dobru Butmir: Uzbudljivo istraživanje procesa proizvodnje mlijeka djece iz vrtića “Radost”

🐮🥛 Učenjem o životinjama i procesu dobijanja mlijeka, mali istraživači će proširiti svoje znanje i razviti empatiju i poštovanje prema životinjama i prirodi.

🐮🥛 Posjeta poljoprivrednom dobru pruža djeci priliku da uče o životnom ciklusu krava, od teladi do krava za mužu. Ovo iskustvo podstiče njihovu radoznalost i osjećaj za okolinu te razvija empatiju i poštovanje prema životinjama. Također, djeca će steći osnovno razumijevanje procesa dobijanja mlijeka, što može pobuditi interesovanje za poljoprivredu i zdravu ishranu.

🐮🥛 U sklopu podteme “Mame i mladunci”, djeca iz odgojnih grupa u 4. i  6. godini života iz vrtića “Radost” posjetili su Poljoprivredno dobro Butmir, odjel u Doglodima gdje se uzgajaju krave i telad, ali i prozvodi mlijeko. Bilo je vrlo edukativno i zanimljivo vidjeti njegu, hranjenje i proces nastajanja mlijeka, istakao je Faruk Bihorac, odgovorni odgajatelj vrtića “Radost”.