Otkrivanje svijeta kroz ljubav: Posjeta Zoološkom vrtu, vrtić “Mašnica”

🦓🐒🦊🦁🦚 Posjeta zoološkom vrtu može biti interesantno iskustvo za djecu predškolskog uzrasta, ilustrirajući  ljubav prema životinjama i prirodi. Kroz ovaj doživljaj, mali istraživači imaju priliku da otkriju različite životinjske vrste, što podstiče empatiju, znatiželju i razumevanje za životinjski svijet. Osim toga, poseta ZOO vrtu podstiče razvoj govora i jezika, motoričkih sposobnosti, kao i socijalizaciju, jer mališani dijele svoja oduševljenja i iskustva sa svojim vršnjacima i odgajateljima. Posjetom ZOO vrtu, deca ne samo da uče o životinjama i njihovim staništima, već i razvijaju duboko poštovanje prema životinjskom carstvu, gradeći temelje za ljubav i brigu o prirodi u budućnosti.

🦓🐒🦊🦁🦚 U okviru teme “Ljubav prema životinjama”, mališani iz vrtića “Mašnica” su posjetili Pionirsku dolinu i tako obogatili svoja saznanja o životinjama, njihovim karakteristikama, izgledu i glasanju. Mališani su uživali u posmatranju različitih životinja, igri i druženju, istakle su odgajateljice iz vrtića “Mašnica”.

Odgoja grupa od 2-3 godine života

Odgoja grupa u 4. godini života