Ilustrirajući svijet oko nas: Otkrivanje prirode s djecom jasličkog uzrasta u vrtiću “Bajka”

🌷🌿🌱🌼  Kroz temu “Buđenje prirode”, djeca jasličkog uzrasta imaju priliku istražiti čuda prirode i razvijati svoju znatiželju i senzorne sposobnosti. Kroz razne aktivnosti poput posmatranja biljaka i životinja u svom okruženju, istraživanja tekstura i boja, te upoznavanja sa promjenama u prirodi kroz godišnja doba, djeca se uče važnosti očuvanja okoline i razvijaju poštovanje prema prirodi. Ove aktivnosti potiču razvoj fine motorike, jezičnih vještina te emocionalne inteligencije kod najmlađih, dok ih istovremeno uče da budu znatiželjni istraživači svijeta oko sebe.

🌷🌿🌱🌼 U vrtiću “Bajka”, u odgojnoj grupi od 2 do 3 godine života u okviru mjesečne teme “Buđenje prirode”  mališani se pripremaju za dolazak proljeća. Cilj je da kroz zanimljive aktivnosti i sadržaje prilagođene uzrastu, na kreativan način budimo kod djece želju i interes za istraživanjem svijeta oko sebe i uočavanje vremenskih promjena  i promjena oko nas sa dolaskom novog godišnjeg doba, istakla je Nermina Kopić Durmo, odgajateljica iz vrtića “Bajka”.