Reciklaža sa srcem: Učenje djece o očuvanju okoliša i humanitarnom djelovanju, vrtić “Aneks”

♻️ U vrtiću se često provode aktivnosti koje potiču svijest o očuvanju okoliša među djecom. Jedan od primjera je sakupljanje plastičnih flaša koje se zatim recikliraju u Reciklažnom dvorištu. Ova aktivnost ne samo da uči djecu važnosti recikliranja i očuvanja okoliša, već ih također uči o humanitarnom djelovanju. Novac koji su prikupi od reciklaže flaša donirali su u humanitarne svrhe, čime se djeci pokazuje da njihova djela mogu imati pozitivan utjicaj na druge ljude i zajednicu. Ovakve aktivnosti ne samo da razvijaju ekološku svijest kod djece već ih i uče empatiji, solidarnosti i važnosti brige o drugima.

♻️ Danas smo posjetili KJKP RAD i Reciklažno dvorište. Gospodin Mirza je razgovarao s djecom i vodio ih u obilazak. Zajedno s djecom i roditeljima smo predhodno u vrtiću sakupili plastične flaše koje smo reciklirali u reciklomatu i na taj način donirali novac za udruženje Pomozi.ba,  bili smo ❤️ humani, istakla je Adana Lipa, odgovorna odgajateljica vrtića “Aneks”.

Reciklaža sa ❤️