Otkrijte svijet žitarica kroz maštovitu igru: Ilustrirajući put od sjemenki do hljeba u vrtiću “Lane”

🍩🥨 U predškolskoj dobi, djeca imaju izuzetnu sposobnost učenja kroz igru i iskustvo. Upoznavanje s žitaricama pruža im priliku da istraže prirodu, nauče o procesu rasta i transformacije, te razvijaju svijest o zdravoj ishrani. Kroz inovativnu metodu rada “zida riječi”, djeca će imati priliku da kroz priču “Od sjemenki do hljeba” ilustriraju put koji žitarice prolaze od sadnje do konzumacije. Ova aktivnost potiče razvoj jezičnih, kognitivnih i motoričkih vještina, te podstiče kreativnost i maštovitost kod mališana.

🧑🏻‍🍳 U okviru idnividualnog stručnog usavršavanja s djecom iz mješovite grupe od 3 godine do polaska u školu sam radila temu “Žitarice”. Koristeći inovativnu strategiju u radu “zid riječi” djeci sam omogućila da aktivno učestvovala u pričanju priče “Od sjemenki do hljeba” te shvate proces od uzgoja do gotovog proizvoda, hljeba. Također, mališani su shvatili važnost zdrave ishrane i cjelovitog zrna, istakla je Anida Katanović, odgovorna odgajateljica vrtića “Lane”.