Male vrtićke Olimpijske igre: Razvoj, zabava i zajedništvo, vrtić „Leptirić“

⛷️🥅🏒⛸️🎿🛷 U malim vrtićkim Olimpijskim igrama, djeca uče mnogo više od sportske aktivnosti. Osim što razvijaju motoričke sposobnosti, uče timskom radu, fer pleju i poštovanju pravila. Ove igre potiču samopouzdanje i socijalne vještine, te kod djece razvijaju osjećaj zajedništva i pripadnosti. Kroz ove aktivnosti, mališani otkrivaju radost takmičenja, ali i važnost podrške i sponatanosti u igri.

⛷️🥅🏒⛸️🎿🛷 Sportske aktivnosti su izrazito važne za dječiji razvoj, pa smo u okviru sedmične teme „Zimski sportovi“, organizovali male Olimpijske igre.  Djeca kroz sport razvijaju samostalnost, lakše sklapaju prijateljstva, zadovoljavaju potrebu za kretanjem, potrebu za druženjem, te stvaraju zdrave svakodnevne navike, istakla je Nejra Kerla, odgajateljica iz vrtića „Leptirić“.