Zdravi osmijesi: Važnost posjete stomatologu u ranom djetinjstvu

🦷  Posjeta stomatologa vrtiću može imati dugoročne benefite za zdravlje djeteta. Kroz ovakvu posjetu, djeca uče o važnosti pravilne oralne higijene i razvijaju zdrave navike održavanja oralnog zdravlja. Osim toga, posjeta stomatologa  vrtiću može smanjiti strah od stomatoloških pregleda, što može doprinijeti boljem odnosu prema zdravstvenoj njezi uopće. Ova iskustva mogu biti zabavna i edukativna, pružajući djeci priliku da nauče o važnosti zdravlja svojih zuba i desni.

👄 Dana, 23. februara 2024.godine u vrtiću “Bulbuli” je realizirana posjeta stomatologa sa UNSA Stomatološkog fakulteta, radi preventivnog stomatološkog pregleda mališana, istakla je Azra Halilović, odgovorna odgajateljica vrtića “Bulbuli”.