Ljepote mog grada: Učenje i razvoj putem istraživanja starog dijela grada, vrtić „Pčelica“

✨ Upoznavanje grada i posjeta muzeju su izuzetno važni za razvoj djece predškolskog uzrasta. Ova iskustva im omogućavaju da steknu nove perspektive i razumijevanja svijeta oko sebe. Kroz istraživanje starog dijela grada, djeca razvijaju senzibilitet za okolinu, upijajući boje, oblike i teksture koje ih okružuju. Osim toga, posjeta muzeju pruža im priliku da prošire svoje znanje o umjetnosti, istoriji i kulturi, što ih uči poštovanju i razumijevanju različitosti. Ova iskustva ih inspirišu da postavljaju pitanja i istražuju te stiču temelje za dalje učenje i razvoj, otvarajući im vrata ka novim mogućnostima i otkrićima.

✨ U okviru sedmične teme „Ljepote mog grada“ posjetili smo muzej Brusa bezistan i stare zanate u ulici Sarači i upoznali se s zanimanjem kazandžija. Iskoristili smo lijepo vrijeme i prošetal starim jezgrom Sarajeva, Baščaršijom, istakle su Nerma Lelo i Samira Kešo, učiteljica iz vrtića „Pčelica“.