Zdravim navikama do sretnog djetinjstva: Dječji vrtić “Iskrica” promoviše zdrave životne navike

🚑 Realizacijom teme „Zdravlje“ djecu možemo osnažiti da brinu o svom zdravlju i sreći, stvarajući temelje za buduće zdravije i sretnije generacije.  Kroz učenje o zdravim navikama ishrane, redovnoj tjelesnoj aktivnosti, održavanju higijene i boravku na svježem zraku, djeca stiču temelje za zdrav život. Također, posjetom apoteci upoznaju se s prevencijom bolesti i pravilnom upotrebom lijekova.

🚑  Djeci iz  vrtića „Iskrica“ u  okviru mjesečne teme „Zdravlje“  smo približili način očuvanja zdravlja putem ishrane, tjelesnih vježbi, higijene i boravkom na svježem zraku. Posebnu pažnju smo posvetili zanimanju „Doktor“. Dana 22. februara 2024. godine organizovali smo posjetu JU “Apoteke Sarajeva” kojim putem smo razgovarali s apotekarima i proširili saznanja savjetima kao prevencija bolesti, istakla je Suada Poturković, odgajateljica iz vrtića „Iskrica“.