Razvijanje svijesti o različitostima: Prijateljstvo i samospoznaja kroz animirani film „Pačija posla“, vrtić „Umihana Čuvidina“

🎥 Kroz jedinstvenu animiranu avanturu „Pačija posla“, djeca su upoznala pačiju porodicu koja je odlučila da napusti svoje uobičajeno okruženje i zaputi se na nezaboravno putovanje, koje ih je potaklo da prošire svoje horizonte, otvore se za nova prijateljstva i postignu više nego što su ikada mogli da zamisle. Poučeni animiranim likovima djeca mogu da otkriju svoje unutrašnje snage i nauče kako da bolje razumiju druge, cijeneći raznolikosti.

🎬 Djeca vrtića „Umihana Čuvidina“, danas su posjetili kino Novi Grad. Projekciji filma „Pačija posla“ prisustvovala su djeca iz odgojne grupe od 2-3 godine života,  u 4. godini života i u 6. godini života.

🎬 Cilj posjete bio je proširiti dječija saznanja o patkama koje istražujemo u sklopa projekta „Životinjsko carstvo“, istakla je Amela Bašić, odgovorna odgajateljica vrtića „Umihana Čuvidina“.