Razvoj djece kroz posjetu Olimpijskom muzeju, vrtić „Vrapčić“

❄️ Posjeta Olimpijskom muzeju predstavlja važan korak u razvoju djece vrtićke dobi. Kroz interaktivne izložbe i edukativne sadržaje, djeca imalaju priliku upoznati se s bogatom istorijom XIV Zimskih olimpijskih igara i važnosti sporta u svijetu. Ovaj doživljaj potiče njihovu znatiželju, te shvatanje timskog duha i važnosti zdravog životnog stila. Također, posjeta pruža djeci prilika za učenje važnih životnih vrijednosti poput poštovanja, saradnje i fair-playa.

❄️ Djeca iz vrtića „Vrapčić“ su dana 14. februara 2024. godine posjetila Olimpijski muzej. Oduševljeno su istraživali izložene artefakte, upoznavajući se s istorijom ZOI ’84 te će ih sigurno potaknuti na dalje istraživanje i ljubav prema sportu, istakla je Irena Mazalović, odgovorna odgajateljica vrtića „Vrapčić“.