Olimpijska inspiracija: Razvijanje ljubavi prema sportu i prirodi kod predškolske djece, vrtić “Lužani”

🚡 U sklopu obilježavanja 40 godina od održavanja XIV Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu, djeca iz vrtića “Lužani” imala su priliku doživjeti jedinstveno iskustvo odlaska do planine Trebević. Ova aktivnost, organizirana s ciljem upoznavanja djece s sportskim duhom i ljepotama prirode, obuhvatila je vožnju žičarom te posjetu čuvenoj bob-stazi, simbolu olimpijskog duha i sportske uspješnosti. Ovakve inicijative ne samo što pružaju nezaboravna iskustva mališanima, već imaju i dugoročan pozitivan uticaj na razvoj fizičkih i mentalnih sposobnosti te potiču zdrav način života od najranije dobi.

🛷 Povodom obilježavanja 40 godina od ZOI ’84 djecu smo odvele do Trebevića sa žičarom, prošetali smo do bob staze te se vratili u grad i  prošetali njegovim starim dijelom, našom Baščaršijom, istakle su odgajateljice Aida Hubijar Šišić i Senada Ledina.