Čarolija na ledu: Značaj umjetničkog klizanja, vrtić “Biseri”

💖 👯‍♂️ Umjetničko klizanje na improvizovanoj ledenoj plohi u vrtiću nije samo oblik zabave, već i važan segment razvoja djece. Ova aktivnost, iako se čini jednostavnom, pruža brojne benefite za djecu. Kroz igru na ledu, mališani razvijaju motoričke sposobnosti, ravnotežu i koordinaciju pokreta. Osim toga, umjetničko klizanje potiče maštovitost i kreativnost, te doprinosi cjelokupnom emocionalnom i fizičkom razvoju djece.

🎼  Povodom dnevne teme “Klizanje” mališanima smo priuštili nezaboravnu avanturu. Imrprovizovali smo malo klizalište u nasem vrtiću od vreća za smeće, pjena za brijanje, krep papira i štapova.

🎵🎶  Zadatak je bio da uz muziku svako od njih pokaže svoje vještine na “ledu”.

⛸️ Aktivnost je protekla uz pregršt zabave i smijeha, istakla je Azra Buljušmić, odgovorna odgajateljica vrtića “Biseri”.