Putovanje od Baščaršije do Ledene dvorane: Olimpijska avantura za male istraživače iz vrtića „Biseri“

❄️ Maleni istraživači iz vrtića „Biseri“ korak po korak otkrivaju tajanstveni olimpijski garad Sarajevo, od Baščaršije do Ledene dvorane. Ova avantura nije samo šetnja, već putovanje kroz vrijeme i prostor koje obogaćuje njihovu maštu i razumijevanje svijeta. Kroz ovo iskustvo, oni ne samo da su otkriti ljepotu svog grada, već su i naučili vrijedne lekcije o kulturi, istoriji, umjetnosti i sportu.

❄️ Mališani iz vrtića Biseri, odgojna grupa u 6. godini života kroz aktivnosti na temu „Sjećanje na Olimpijadu“ dana, 9. februara 2024. godine su imali jednu pravu malu avanturu. Sišli smo do Baščaršije, zatim smo sjeli u tramvaj, izašli na stanici kod Predsjedništva, tu smo se fotografirali kod Spomenika kralja Tvrtka Kotromanića, dalje smo stigli do postavke olimpijskih krugova preko puta tržnog centra Arija, zatim smo Radićevom prešli do mosta Festina lente i Likovne akademije, potom prošetali uz obalu do platoa na Skenderiji, gdje smo se odmorili malo kod otvorenog klizališta. Potom smo se uputili u Ledenu dvoranu, gdje je organizovana hokejaška utakmica, takmičenje  mladih iz zemalja bivše Jugoslavije. Mališani su uživali u utakmici, kao i u fotografisanju s nekoliko takmičara koji su im pokazali koja je oprema potrebna da bi se bavio hokejom. Poslije toga smo opet stali na Ajfelovom mostu na Skenderiji i tramvajem nazad u vrtić.  Ova posebna kombinacija šetnje kroz istoriju i posjete sportskom događaju pružila je nezaboravan doživljaj našoj djeci, istakla je Azra Buljušmić, odgovorna odgajateljica vrtića „Biseri“.