Igra, zabava i zdravlje: Vježbanje s trenericom, vrtić “ŽIŠ”

🤸‍♂️⛹️‍♀️🤼🥅⛳️ Vježbanje s trenericom pruža djeci ne samo fizičke koristi, već i razvija motoričke sposobnosti te potiče socijalnu interakciju. Kroz igru i strukturirane aktivnosti, djeca uče važnost timskog rada i poštovanja pravila, dok istovremeno jačaju svoje tijelo i održavaju zdrav životni stil.

🤸‍♂️⛹️‍♀️🤼🥅⛳️ Tjelesna aktivnost predstavlja jedan od temeljnih uslova za normalan rast i razvoj djece te pridonosi očuvanju i unapređenju njihovog zdravlja. Naime, redovnim tjelesnim aktivnostima potičemo rad mišića, održavajući na taj način njihovu funkciju primarno zaduženu za zdravlje lokomotornog sistema. Danas smo posjetili sportsku akademiju “Respect” gdje su sva djeca imala priliku da učestvuju u tjelesnim aktivnostima koje je realizovala trenerica Nejla Salčin, istakla je Anela Mulahusić, odgovorna odgajateljica vrtića “ŽIŠ”.