Pčele u opasnosti: Edukativno putovanje kroz predstavu “Ako pčele odu”

🌸 🐝 Posjeta pozorištu nije samo prilika za uživanje u predstavi, već i za širenje svijesti o važnim pitanjima poput ekologije. Kroz ovakve aktivnosti, djeca stvaraju svijest o svijetu oko sebe i postaju svjesni svoje uloge u očuvanju prirode. Stoga, ne zaboravimo koliko je važno omogućiti djeci pristup umjetnosti, kako bi izrasli u svjesne i odgovorne građane budućnosti.

🌸 🐝 Djeca iz vrtića JU “Djeca Sarajeva”, vrtići: “Mašnica”, Ljiljani”i “Višnjik” danas su su posjetila Pozorište mladih Sarajevo te gledala pozorišnu predstavu “Ako pčele odu”, koja im je na zabavan način prenijela važnu lekciju o očuvanju prirode. Kroz priču o mogućem izumiranju pčela, mališani su shvatili koliko su ova mala bića ključna za opstanak čovječanstva.