Mali zdravstveni heroji: Razvoj zdravih navika u vrtiću “Ljiljani”

💫 U vrtiću “Ljiljani” odgajateljice su posvećene poticanju optimalnog zdravlja kod najmlađih. Kroz raznovrsne aktivnosti, djeca stjiču kulturno-higijenske navike, otkrivaju važnost pravilne prehrane za održavanje dobrobiti zdravlja te potiču cjelokupni rast i razvoj kroz dinamične tjelesne aktivnosti. Vrtić postajemo mala zajednica zdravlja gdje svako dijete postaje pravi mali zdravstveni heroj.

👭 Djeca iz vrtića “Ljiljani”, odgojne grupe u 5. godini života su januar posvetili očuvanju zdravlja kroz mjesečnu temu “Brinem o svome zdravlju”. Kroz različite sadržaje nastojali smo unaprijediti kulturno-higijenske navike, sticati nova znanja o hrani koja je važna za zdravlje te poticati rast i razvoj cjelokupnog organizma tjelesnim aktivnostima.

🦷 Posjetom stomatološoj ordinaciji djeca su imala priliku upoznati se s ovim zanimanjem te pregledati zdravlje svojih zubića.

🏅 Također, organizovane su i takmičarske igre s mješovitom odgojnom grupom iz ovog vrtića te je na taj način inicirana međusobna saradnja odgojnih grupa, istakla je Amina Ćosić, odgajateljica iz vrtića “Ljiljani”.