Humanost u vrtiću “ŽIŠ”: Hitna pomoć za mališane

🚑 Uzbudljiva posjeta ekipe Hitne pomoći djeci u vrtiću donosi ne samo sigurnost, već i dragocjene životne lekcije. Djeca imaju priliku naučiti o značaju hitne pomoći, kako prepoznati opasnosti i kako se ponašati u hitnim situacijama. Osim toga, interakcija s medicinskim osobljem potiče empatiju, poštovanje prema drugima i razumijevanje važnosti pomaganja zajednici. Posjeta Hitne pomoći postaje ne samo poučan događaj, već i prilika za rast i razvoj budućih građana svjesnih svoje uloge u očuvanju sigurnosti i dobrobiti zajednice.

❤️ U sklopu sedmiče teme “Zdravstvene ustanove” dana, 26. februara 2024. godine nas je posjetila ekipa Hitne pomoć i pobliže nam objasnila njenu svrhu i na koji način se brinu o zdravlju naših mališana. Najiteresantnije za mališane je bio obilazak kola hitne pomoće, istakla je Anela Mulasusić, odgovorna odgajateljica vrtića “ŽIŠ”.